IT i Technologie

Jak podłączyć soundbar?

​Zanim dowiesz się, jak podłączyć soundbar…

…w pierwszej kolejności warto wskazać, czym właściwie jest urządzenie tego typu, tym bardziej że soundbary cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników. Nie jest tajemnicą, że nowoczesne telewizory mają wyśrubowane podzespoły odpowiadające za jakość obrazu, często pozostawiają jednak wiele do życzenia w kontekście odtwarzania dźwięku. Ponadto soundbary są znacznie tańsze niż zestawy kina domowego – najtańszy sprzęt renomowanego producenta kupisz już za kilkaset złotych.

Podstawowe modele soundbarów składają się z dwóch wbudowanych głośników, urządzenia z wyższej półki mogą mieć ich nawet kilkanaście, z czego część to sprzęt wolnostojący. Soundbar to doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku podczas każdego seansu, nie chcą jednak wydawać zbyt dużych kwot na tego rodzaju sprzęt. Zewnętrzny sprzęt audio jest też nadzwyczaj prosty w obsłudze, z pewnością nie będziesz miał żadnych problemów już przy pierwszym uruchomieniu – a nim do tego dojdzie, musisz dowiedzieć się, jak przebiega podłączanie soundbara.

Jak połączyć soundbar z telewizorem?

Nowoczesne technologie mają to do siebie, że zapewniają nam w pełni intuicyjne i proste rozwiązania na każdym kroku – dlatego z instalacją niektórych sprzętów można poradzić sobie nawet bez specjalnych wskazówek. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, jak podłączyć soundbar, aby po zaledwie kilku chwilach móc cieszyć się jego niesamowitą funkcjonalnością. Oczywiście zależnie od marki posiadanego sprzętu, na wyświetlaczu mogą pojawić się nieco inne komendy, ogólna zasada jest jednak taka sama. W razie jakichkolwiek problemów zajrzyj do instrukcji zakupionego sprzętu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości – te jednak w zdecydowanej większości przypadków nie powinny się pojawić.

Zasadniczo odpowiedź na pytanie, jak połączyć soundbar z telewizorem, można podzielić na dwie główne metody – przewodową i bezprzewodową. Pierwsza z wymienionych wymaga zastosowania jednego z dwóch typów przewodów: kabla HDMI lub kabla optycznego. Pamiętaj, że kabel optyczny nie jest dołączony do zestawu i trzeba go osobno dokupić. Podłączenie do telewizora za pomocą kabla optycznego jest proste – wystarczy znaleźć złącza „optical out” w telewizorze i „optical in” w soundbarze. Następnie w soundbarze trzeba ustawić źródło sygnału jako D.IN, a w telewizorze musisz znaleźć ustawienia dźwięku/ wyjście dźwięku i wybrać opcję „wyjście audio/optyczne” – i tyle! Znacznie częściej korzysta się jednak z kabla HDMI – tu także musisz odnaleźć odpowiednie złącza w telewizorze i soundbarze. Ponownie wybierz odpowiednie źródło dźwięku w soundbarze.

Jak podłączyć soundbar do telewizora bezprzewodowo? To również bardzo proste, a do tego nadzwyczaj wygodne – możesz zapomnieć o plątaninie kabli, które tworzą nieestetyczną kompozycję w salonie lub sypialni. Dlatego też połączenie bezprzewodowe cieszy się największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Do Twojego wyboru jest podłączanie soundbara i telewizora za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Konfigurację bezprzewodowego urządzenia należy rozpocząć od sparowania obu sprzętów, wystarczy kliknąć przycisk „pair” na pilocie zdalnego sterowania. Po połączeniu obu urządzeń wybierz odpowiedni sprzęt w ustawieniach dźwięku. Prawda, że proste? Skoro już wiesz, jak połączyć soundbar z telewizorem, nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się doskonałym dźwiękiem podczas seansu. Jeżeli jeszcze nie masz swojego soundbara, to koniecznie sprawdź aktualną ofertę i wybierz urządzenie renomowanego producenta, jak np. marki Samsung.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz