Medycyna

Kiedy zacząć stosować krem na noc?

Cera jest ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. U dwudziestolatki jednak łatwiej sobie z nimi radzi niż u kobiety dojrzałej. Na dodatek na młodej skórze nie widać zmian i oznak starzenia się, jak poszarzenie, brak blasku, szorstkość czy zmarszczki. Dlatego wiele młodych dziewczyn jest przekonanych, że za wcześnie na stosowanie kremu na noc. Czy to prawda i jak rozpoznać, że już czas na intensywniejszą nocną pielęgnację?

Stosowanie kremu na noc a profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Kiedy mamy dwadzieścia czy nawet trzydzieści kilka lat, raczej nie myślimy o zmarszczkach. W naszej wyobraźni jest to tak dalekie, jak fundusz emerytalny. A jednak nasza skóra starzeje się z dnia na dzień i potrzebuje regularnego wspierania. Krem na noc ma właśnie na celu danie jej wsparcia, by mogła pozbyć się toksyn i przeciwutleniaczy zebranych w ciągu dnia.

Ten niezwykły rodzaj wsparcia jest skórze potrzebny niezależnie od tego, ile masz lat i jakie potrzeby ma twoja cera. Krem na noc warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji już w okresie nastoletnim, ale jeśli tego nie zrobiłaś, nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Na początku krem na noc to może być zwykły nawilżający kosmetyk – początkowo właśnie tego najbardziej potrzebuje skóra do regeneracji. Z biegiem czasu możesz jednak zmienić pielęgnację na bardziej zaawansowaną i działać już antyzmarszczkowo.

Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego na noc

Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego na noc to inwestycja na przyszłość. Im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej dla twojej skóry. Nawet jeśli zmarszczki nie są jeszcze widoczne, możesz zacząć zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Tak właśnie działa krem L’Oréal Age Perfect Odrodzenie Komórek. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza i gęstsza.

Age Perfect Odrodzenie Komórek zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, jednak jednocześnie spłyca te już istniejące. Działa bowiem na poziomie komórkowym, poprawiając ogólną kondycję cery, nie tylko jej wygląd na pierwszy rzut oka. Tego rodzaju kosmetyki najlepiej stosować na noc. To właśnie moment, kiedy komórki skóry pracują, regenerują i oczyszczają się, a krem może tylko przyspieszyć ten proces.

Dobierz krem do siebie

Przyjmuje się, że kremy przeciwzmarszczkowe warto włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej między 40 a 45 rokiem życia. Nic bardziej mylnego. To nie wiek decyduje o tym, kiedy to zrobić, to raczej stan twojej cery powinien ci to podpowiedzieć. Zmarszczki mogą pojawiać się wcześniej, jeśli masz mało ruchu, prowadzisz siedzący tryb życia, palisz papierosy i pijesz za mało wody. Również niewłaściwa dieta i częste korzystanie z solarium, a także po prostu geny sprawiają, że skóra może być w gorszej kondycji.

Dlatego warto zacząć wtedy, jak tylko zauważysz, że na twojej twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Jednak koło 50 roku życia, nawet jeśli masz względnie gładką twarz, przeciwzmarszczkowy krem na noc (na przykład Age Perfect Odrodzenie Komórek) powinien już na stałe zagościć w twojej kosmetyczce.

age perfect odrodzenie komórek

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz