Medycyna

Zarządzanie biurem tłumaczeń XTRF

W 2004 roku, na zlecenie Biura Tłumaczeń Technicznych LIDO-LANG, zespół informatyków miał za zadanie stworzyć system do tworzenia tłumaczeń. W 2010 roku organizacja XTRF działała już samodzielnie i przejęła całkowitą kontrolę nad programem o tej samej nazwie. Narzędzie to ułatwiło pracę  biurom tłumaczeniowym dzięki wielu przydatnym funkcjom. 

Czasy, kiedy biura zajmowały się tłumaczeniami ze stosem słowników na biurkach, dawno minęły. Dzisiaj wszystko odbywa się elektronicznie, a komputerowa rewolucja dosięgnęła także tłumaczy. Aby łatwo pracować nad tłumaczonymi tekstami i zarządzać jednocześnie biurem powstało właśnie XTRF - narzędzie do zarządzania biura tłumaczeń, które całkowicie odmieniło branżę. 

Wygodne zarządzanie biurem

Program pozwala na skuteczne zarządzanie biurem tłumaczeń dzięki funkcjom takim jak budowanie bazy tłumaczy, gdzie każdemu możemy w łatwy sposób przypisać tekst, a także oznaczyć dla niego kategorię, w której się specjalizuje. Przejrzysty interfejs pomaga w utrzymywaniu porządku w dokumentacji, która na pewno nie wpadnie w niepowołane ręce. Jest to możliwe, dzięki przechowywaniu ich w chmurze, do której dostęp mają wyznaczone osoby, które logują się do systemu za pomocą loginu i hasła. Podczas prowadzenia biura tłumaczeń będziemy mieć do czynienia z wszelkiego rodzaju przelewami, fakturami i przepływem pieniędzy. W XTRF możemy kontrolować finanse biura oraz zaplanować budżet, czy skorzystać z kalkulatora dochodów. Można także łatwo zaplanować i tworzyć oferty cenowe.  

https://www.xtrf.eu/

Warto dodać, że nie musimy wykonywać niektórych formalności, ponieważ program wykonuje je automatycznie za nas. Chociażby wysyłanie faktury klientowi, czy tworzenie struktur katalogów - XTRF zrobi to sam. Oprócz zarządzania finansami program pozwala na łatwe komunikowanie się z klientem, dzięki czemu szybko możemy skonsultować tłumaczony tekst. Możemy w łatwy sposób budować bazy klientów, podwykonawców czy zleceń. Przez bazę można także monitorować i zlecać dalsze tłumaczenia i odpowiednio je zoptymalizować. Wszystkie ważne dane przechowywane są w chmurze, dzięki czemu możemy się do nich przez internet dostać z każdego miejsca na świecie. XTRF pozwala na szybkie i łatwe monitorowanie tłumaczonych tekstów. Można przygotować, chociażby tekst pod względem długości, stopnia trudności i języku, na jaki należy go przetłumaczyć. To pozwala na szybszą pracę tłumaczy. 

Praktyczne rozwiązanie

Dzięki XTRF zarządzanie biurem stanie się jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne. Dlatego, jeżeli prowadzisz biuro tłumaczeń, to rozwiązanie może być idealne. Narzędzie oferuje 3 warianty cenowe dla małych i średnich firm oraz dużych korporacji. W każdym z nich znajdziemy różne funkcje, które w zależności od potrzeb mogą być bardziej przydatne. Krakowska firma, zaczynając pracę nad XTRF, zapewne nie spodziewała się, że całkowicie odmienią pracę tłumaczy.

XTRF posiada wdrożoną normę ISO 17100. Dowiedz się więcej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz