Inne

Podkładka pod klawiaturę

Coraz więcej osób spędza wiele godzin dziennie przed komputerem. Z czasem mogą pojawić się u nich uciążliwe bóle w nadgarstkach. Nieprawidłowe ułożenie dłoni podczas pisania na klawiaturze oraz regularne używanie myszki komputerowej może spowodować duży nacisk na kanał nadgarstka, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu w nim ciśnienia. Z biegiem czasu może doprowadzić to do wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka. Na szczęście nawet wielogodzinna praca przed komputerem może być wygodna i przyjemna, konieczne jest jednak zainwestowanie w odpowiednią podkładkę pod nadgarstek.  

Żelowe podkładki pod nadgarstki 

Jeszcze niedawno część ludzi uważała, że żelowa podkładka jest zbędnym gadżetem, który po prostu estetycznie wygląda. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej, podkładka zyskała dużą popularność nie tylko jako ładne akcesorium, ale przede wszystkim rzecz przydatna dla osób spędzających wiele godzin dziennie przed komputerem. 

Podkładki są wypełniane specjalnym żelem. Dzięki temu prostemu zabiegowi osoba chcąca zrobić krótką przerwę od pracy na klawiaturze czy myszce może to zrobić nie odczuwając nieprzyjemnego nacisku. Dobrymi podkładkami żelowymi są na przykład Fellowe Crystal. Umożliwiają one precyzyjne poruszanie myszką optyczną, ponadto są antypoślizgowe, dzięki czemu podkładka nie przesuwa się na biurku podczas poruszania urządzeniem. Dodatkowo żelowe podkładki Fellowes Crystal zapewniają osobom z nich korzystającym trzymanie nadgarstka w wygodnej pozycji.  

Żelowa podkładka pod nadgarstek w kształcie garbu 

Wybór idealnej podkładki pod nadgarstek jest kwestią indywidualną. Na inny produkt powinni decydować się pracownicy biurowi spędzający wiele godzin przed monitorem, inna podkładka sprawdzi się osobom sporadycznie korzystająca z komputera. Jeszcze inny produkt zapewni komfort graczom. 

Wiele osób chętnie decyduje się na podkładkę żelową, która kształtem przypomina garb. Nietypowy kształt poniekąd wymusza ułożenie ręki w prawidłowej pozycji. To rozwiązanie korzystne przede wszystkim dla osób, które podczas pracy nie zastanawiają się nad odpowiednim ułożeniem rąk.

Warta uwagi jest podkładka Fellowes Health-V Crystal. Pełni ona rolę podstawy pod myszkę oraz nadgarstki. Składa się ona z dwóch części - pierwszą z nich jest transparentna ruchoma podkładka pod nadgarstek, którą można ustawić w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu, drugą natomiast podkładka pod mysz optyczną lub laserową. Co ważne obydwie części mają antypoślizgową podstawę co pozwala uniknąć uciążliwego przesuwania się po biurku.  

Czy warto zdecydować się na podkładkę pod nadgarstek?  

Żelowe podkładki pod nadgarstki są produktami stosunkowo niedrogimi, a jednocześnie znacząco wpływającymi na komfort codziennego korzystania z komputera. Decydując się na tę niedużą inwestycję można uprzyjemnić sobie pracę i nie obawiać się, że z czasem pojawi się uciążliwy ból nadgarstków. Wydaje się, że każda osoba spędzająca codziennie sporo czasu przed komputerem podejmie słuszną decyzję decydując się na zakup podkładki żelowej. Praca z pewnością będzie przyjemniejsza.

Zobacz więcej na stronie https://ergonomicznie.eu/ergonomia-pracy/ergonimoa-pracy-biurowej-podkladka-pod-klawiature/xgoe_abof

Komentarze (0)

Zostaw komentarz