Medycyna

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Stomatologia estetyczna to część medycyny, która zajmuje się upiększaniem uśmiechów i dbaniem o ich zdrowy wygląd. Zadaniem stomatologa estetycznego jest ocenienie zgryzu i dopasowanie odpowiedniego rozwiązania, które sprawi, że uśmiech będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Co więcej, stomatolog może całkowicie zmienić wygląd uzębienia.

O śnieżnobiałym uzębieniu marzy chyba każdy. Stomatologia estetyczna daje możliwość uzyskania pięknego, równego uzębienia przy drobnych poprawkach. Każdy zabieg musi rozpocząć się od usunięcia kamienia nazębnego. Następuje to przy użyciu ultradźwięków. Niekiedy potrzebne jest także piaskowanie, które charakteryzuje się dotarciem do bardzo trudno dostępnych miejsc w celu oczyszczenia ich. Piaskowanie daje możliwość usunięcia przebarwienia. Zabieg ten stanowi wstęp do dalszych zabiegów np. skalingu.

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii, który zajmuje się ogólnie mówiąc poprawą wyglądu zębów. Specjalista początkowo ocenia zaburzenia oraz estetykę zgryzu a następnie wysuwa propozycje, jak tych niedoskonałości się pozbyć lub je zmniejszyć. Dzięki wsparciu profesjonalisty można przywrócić śnieżnobiały uśmiech. 

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Zabiegi stomatologii estetycznej przeznaczone są dla osób, które borykają się z mało eleganckim uśmiechem, który może być spowodowany brzydkim kształtem lub nieładnym zabarwieniem zębów. Wybielanie ich oraz likwidowanie przebarwień to najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej na całym świecie.

Piękny i śnieżnobiały uśmiech wiąże się z większą pewnością siebie. Pacjenci, którzy zdecydowali się na wykonanie jednego z zabiegów stomatologii estetycznej podkreślają, jak duże znaczenie ma dla nich zdrowo wyglądający zgryz. Stomatologia estetyczna w Krakowie oferuje specjalistyczne gabinety z profesjonalnym doradztwem oraz fachową ręką wielu stomatologów. Miejscem godnym polecenia jest na pewno klinika CDC Stomatologia, której siedziba mieści się przy ul. Rydlówka 19 LU09.

Stomatologia estetyczna i jej najczęściej przeprowadzane zabiegi:

  • Wybielanie zębowe - trwający niespełna 30 min zabieg, który polega na nakładaniu na zęby specjalnego preparatu, którego zadaniem jest natychmiastowe wybielenie zębów. Zabieg wzmacniany jest działaniem lampy. Efekt może utrzymuje się nawet do 3 lat i niestety, ale jest stosunkowo drogi, bo wynosi ok. 1000zł. 
  • Wybielanie nakładkowe - jest to nie tylko zabieg, ale proces trwający nawet do 4 tygodni. W przeciwieństwie do tego wyżej wspomnianego, ten wykonuje się w domu. Stomatolog przygotowuje nakładki oraz pobiera odcisk zgryzu, a następnie umieszcza specjalny żel wybielający. Żel dostosowywany jest do wrażliwości dziąseł oraz indywidualnych potrzeb klienta. Koszt takiej przyjemności wynosi ok. 700zł.
  • Wybielanie martwych zębów - terapia obejmuje zęby, które zmieniły całkowicie swój wygląd oraz zabarwienie, ze względu na martwość. Warto podkreślić, że stomatolog może dokonać wybielenia wyłącznie jednego takiego zęba. Koszt to ok. 100 zł.
  • Piaskowanie - zabieg, który polega na czyszczeniu trudno dostępnych miejsc za pomocą drobinek piasku dentystycznego, które wyrzucane są pod niezwykle wysokim ciśnieniem. Dzięki tej czynności kamień nazębny zostaje usunięty, zaś przebarwienia są zmniejszane. Kolejnym etapem zabiegu jest polerowanie zębów, przez co stają się one gładkie i nie są tak podatne na osadzanie się brudnych substancji. Piaskowanie można wykonywać do 2 razy w roku, nie zaleca się stosowania zabiegu u dzieci. 
  • Licówki - niezwykle cienkie płatki, które nakłada się na nieestetycznie wyglądający ząb. Są one zakładane szczególnie gdy ząb jest złamany lub posiada po prostu brzydki kształt. Licówki porcelanowe mogą kosztować nawet 1000 zł, natomiast kompozytowe ok. 300 zł. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz