IT i Technologie

Myjka fryzjerska – jak ją wybrać?

Urządzając salon fryzjerski musisz pamiętać o wielu ważnych akcesoriach i sprzętach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje myjka fryzjerska. To bardzo istotny element wyposażenia salonu, który umożliwia szybkie przeprowadzenie zabiegu mycia włosów w sposób komfortowy zarówno dla fryzjera jak i klienta salonu. Poszukując idealnej myjki fryzjerskiej do swojego salonu, spotkasz się z ich wieloma rodzajami. Który z nich sprawdzi się najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze myjki fryzjerskiej?

Czym różnią się od siebie myjki fryzjerskie?

Myjki fryzjerskie różnią się od siebie wyglądem, ale najbardziej znaczący jest ich podział na dwa rodzaje - wolnostojące oraz zintegrowane. Wybór zależy oczywiście od Ciebie, ale dokonując go najlepiej wziąć pod uwagę rozmiar salonu fryzjerskiego. Myjka wolnostojąca jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku małego salonu fryzjerskiego, gdyż w dużym stopniu umożliwi zaoszczędzenie miejsca. Możemy z łatwością przystawić do niej fotel fryzjerski na kółkach. Z kolei myjnia zintegrowana sprawdzi się idealnie w dużym salonie fryzjerskim. Jest to myjka kompaktowa, która posiada już wbudowany fotel specjalny fotel. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są myjnie fryzjerskie o różnych głębokościach mis. Trudno jednoznacznie określić, na który rodzaj lepiej się zdecydować. Z jednej strony płytsza misa daje fryzjerowi lepszy dostęp do włosów klienta oraz znacznie ułatwia jego pracę. Natomiast misa głębsza stanowi zabezpieczenie przed rozchlapywaniem się wody. 

Pamiętaj o wygodzie klienta

Spośród wielu etapów wizyty u fryzjera, mycie włosów jest jednym z mniej komfortowych. Klient siedzi w niewygodnej pozycji i jest narażony na zachlapanie wodą. Należy jak najbardziej zminimalizować jego dyskomfort. Pomoże w tym wybór odpowiedniej myjki fryzjerskiej. Po pierwsze, woda nie może spływać klientowi do oczu. Jeśli kupimy myjnię, która jest odpowiednio wyprofilowana, trzymanie odchylonej głowy będzie dla klienta znacznie łatwiejsze, a woda nie będzie spływać do jego oczu. Jeśli kupujemy myjnię zintegrowaną, przyjrzyjmy się również fotelowi, z którym jest połączona. Niech będzie maksymalnie wygodny. Dobry fryzjer ma świadomość, że z niemiłej konieczności można uczynić całkiem przyjemny zabieg. Jeśli klient siedzi wygodnie podczas mycia włosów, można wykonać na jego głowie relaksujący masaż, który pobudzi cebulki włosów i sprawi, że klient poczuje się odprężony.

Zastanów się, gdzie postawisz myjnię

Przed dokonaniem zakupu myjni, warto rozważyć, gdzie będzie stała. Najbardziej jest to zależne od wielkości salonu oraz rozmieszczenia innych sprzętów i mebli. Wygodnym rozwiązaniem jest postawienie myjni obok stanowiska strzyżenia. Wtedy należy zadbać o to, aby fryzjer miał jak największą swobodę ruchów, która w znacznym stopniu wpływa na komfort jego pracy. Myjnię można umieścić także na uboczu, w osobnej przestrzeni. Wtedy w miejscu strzyżenia będziemy mieć więcej miejsca.

Gdzie kupić myjkę fryzjerską?

Meble fryzjerskie najlepiej jest kupować w hurtowniach zajmujących się ich sprzedażą. To zapewni nie tylko lepsze ceny produktów, ale również ich bardzo szeroki wybór. Dzięki temu z pewnością uda Ci się znaleźć meble, które będą idealnie pasować do Twojego salonu fryzjerskiego. Warto rozważyć zakup mebli fryzjerskich od AYALA, które cechują się najwyższą jakością, a także funkcjonalnością. Ich dodatkową ważną cechą jest niezwykle atrakcyjny design, który podniesie prestiż Twojego salonu. W swojej bogatej ofercie AYALA posiada także duży wybór myjni fryzjerskich.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz