IT i Technologie

Szkła ochronne na smartfon

Szkła hartowane, które są aktualnie dostępne na Polskim rynku, doskonale zabezpieczają ekrany smartfonów przed pęknięciami i zarysowaniami. O czym pamiętać podczas ich zakupu?

Zapomnij o pękniętym ekranie, zakładając szkło hartowane

Ekrany smartfonów są podatne na wszelkie uszkodzenia, w tym zarysowania. Nie każdy model telefonu ma zabezpieczenie fabryczne w formie mocnego szkła, jednak w wielu sytuacjach nawet one nie są w stanie ochronić urządzenia przed porysowaniem lub rozbiciem.

Dbając o bezpieczeństwo naszego sprzętu, powinniśmy zdecydować się na założenie szkła hartowanego na smatfona. Takie zabezpieczenie jest zdecydowanie pewniejsze od zwykłej folii, więc spełni funkcje ochronne, jednocześnie nie utrudniając użytkowania urządzenia. Szkło hartowane jest szczególnie polecane osobom, które używają telefonu w niesprzyjających warunkach. Doskonale sprawdzi się też, gdy przechowujemy urządzenie w plecaku lub torebce. Nie będziemy musieli martwić się, że któryś z ostrych przedmiotów uszkodzi nasz smartfon.

Dodatkowo, nawet jeśli nasza urządzenie spadnie, istnieje duża szansa, że szkło ochronne zamortyzuje upadek. Sprawdzi się też, gdy trzymamy nasz sprzęt w miejscu, gdzie może mieć styczność z zamkiem, portfelem lub kluczami, które mogą doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych. 

Jeśli jesteś osobą, której zdarzyło się już zbić ekran, nie zastanawiaj się nad zakupem. Pamiętaj, że pęknięta szybka wpływa na estetykę oraz funkcjonowanie telefonu. W najgorszych przypadkach korzystanie ze smartfona jest całkowicie niemożliwe. Wymieniając wyświetlacz, należy się liczyć z dużymi kosztami. Ponadto, musimy doliczyć kwotę za robociznę. Zatem, jeśli chcesz uniknąć sporych wydatków, świetnym rozwiązaniem będzie założenie szkła hartowanego. 

Szkło hartowane- na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaką twardość wybrać?

Warto wiedzieć, że szkło hartowane jest zdecydowanie trwalsze niż zwykłe szkło. Takowe produkty ochronne zwykle są oznaczone symbolem "9H", który potwierdza brak możliwości zarysowania nawet ostrymi narzędziami. Dodatkowe wiadomości o stopniach zabezpieczeń szkieł hartowanych są porównywane przez sprzedawców w skali Mohsa, która zazwyczaj określa twardość minerałów. Przekazuje ona również informacje o odporności na zarysowanie materiałów twardszych przez bardziej miękkie. 

Decydując się na zakup szkła hartowanego, należy rozważyć swoje potrzeby przy pomocy powyższej skali. Dzięki temu zakupimy produkt ochronny, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Jednak zwykle dostępne są szkła 9H, zapewniające całkowitą mechaniczną ochronę. 

Jednak to nie jest jedyne, co musimy rozważyć, kupując szkło hartowane. W sklepach dostępne są szkła uniwersalne i dedykowane. Pierwszy typ powinien pasować do każdego modelu telefonu. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to rozmiar, czyli przekątną ekranu. Zdarzają się przypadki, w których konieczne jest podcięcie szkła. Wtedy lepszą opcją jest szkło dedykowane, które jest przeznaczone do konkretnych smartfonów. Decydując się na to rozwiązanie, mamy pewność, że łatwo nam będzie założyć ochronę na wyświetlacz. 

hamamobile.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz