Inne

Jakie kredyty są dostępne w ofercie banków?

Na rynku kredytowym istnieje wiele rodzajów kredytów – czyli pożyczek bankowych rozłożonych na wygodne raty z odpowiednimi odsetkami. Różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem. Wybierając się do banku po kredyt, musisz więc uściślić, co konkretnie chcesz kupić lub sfinansować za otrzymane pieniądze – dzięki temu łatwiej będzie ci zdecydować się na konkretną ofertę.

Kredyty samochodowe

Jest to kategoria kredytów przeznaczona na zakup pojazdów. Są to rzeczy kosztowne, a jednak w przypadku wielu kredytobiorców niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jeśli planuje się kupić porządne auto dla rodziny, motor do uprawiania swojego hobby lub samochód ciężarowy na potrzeby firmy, warto wybrać kredyty samochodowe. Możesz dzięki nim sfinansować zakup samochodu nowego lub używanego. Korzystne oprocentowanie takiego kredytu zwykle wynika stąd, że jest on brany właśnie pod zastaw zakupionego pojazdu.

Kredyty gotówkowe – wsparcie dla bieżących potrzeb

Zazwyczaj kwoty takich kredytów są niewielkie, ale górna granica kredytu gotówkowego może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Takie zobowiązania zaciąga się najczęściej nie tyle na zakup jakiegoś konkretnego przedmiotu, ile na zaspokojenie bieżących potrzeb. Bardzo często kredyty gotówkowe przeznaczane są na wyjazd na urlop, pokrycie kosztów imprezy okolicznościowej czy zakup drogich leków dla bliskiej osoby. Korzystne oprocentowanie i wygodny sposób spłaty takiego kredytu jest czynnikiem skłaniającym do sięgania po tego typu rozwiązanie, gdy zabraknie funduszy na realizację bieżących potrzeb. Do tej grupy kredytów zaliczają się też kredyty konsolidacyjne – zaciągane po to, aby spłacić poprzednie zobowiązania kredytowe lub pożyczkowe.

Kredyty ratalne w sklepach online i stacjonarnych

Dzięki możliwości kredytowania zakupów dokonywanych internetowo i stacjonarnie możesz wiele swoich wydatków rozkładać na wygodne, niskie raty spłacane przez dłuższy czas. Ciekawie opracowany system spłat ratalnych i opłacania zakupów pozwala na dysponowanie swoimi pieniędzmi w kontrolowany sposób, bez nadwerężania domowego budżetu.

Kredyty odnawialne w koncie

Jedną z opcji odraczania płatności za zakupy jest kredyt odnawialny w koncie. Jest to system zadłużenia, który pozwala pobierać pieniądze z konta bankowego nawet poniżej salda dostępnego w koncie – oczywiście do pewnej ustalonej z bankiem granicy. Kredyt odnawialny jest sposobem na to, aby kupić coś dzisiaj, a zapłacić za to, gdy przyjdzie kolejny wpływ na konto.

Kredyty hipoteczne

Kredyty zaciągane pod hipotekę to jeden z najczęstszych sposobów zadłużania się na realizację swoich marzeń wymagających sporego wkładu finansowego. Warunkiem udzielenia kredytu hipotecznego jest to, aby kredytobiorca był właścicielem nieruchomości, którą zamierza zastawić. Bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest udzielenie kredytu hipotecznego pod zastaw mieszkania lub domu, który zamierza się kupić za otrzymany kredyt.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz