Inne

Nowoczesne pranie wersalki z dojazdem do Twojego biura

Wersalki to bardzo praktyczne meble wypoczynkowe, znajdują się one w dużej części naszych domów. Pozwala ona rozsądnie zagospodarować przestrzeń. Jest to również mebel bardzo praktyczny, ponieważ może służyć zarówno do pracy, jak i do wypoczynku. Meble tapicerowane są również bardzo estetyczne. Możemy dobrać ich wzory oraz kolory, w taki sposób, aby współgrały z innymi elementami naszego wystroju.

Meble wypoczynkowe są niestety dość trudne w pielęgnacji. Głównie, dlatego że zanieczyszczenia gromadzą się w głębokich warstwach tkaniny. Tworzą się tam idealne warunki do rozwoju dla różnego rodzaju drobnoustrojów. Są one często niebezpieczne dla naszego zdrowia. Szczególnie roztocza mogą powodować problemy.

Są one alergenem, który może powodować wiele problemów, takich jak bóle głowy, ciągłe uczucie zmęczenia. Możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych efektów kontaktu z alergenem poprzez regularne zamawianie fachowego prania wersalki, które realizowane jest z dojazdem do Twojej lokalizacji. Jeśli mieszkasz w warszawskiej dzielnicy Ochota przeczytaj opis usługi prania: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/ochota/

Czyszczenie wersalki metodą ekstrakcyjną na mokro

Pranie wersalki metodą ekstrakcyjną realizowane jest bezpośrednio w domu lub biurze zleceniodawcy. Dzięki temu nie musisz przejmować się kosztami, które wiązałyby się z transportem wielkogabarytowych mebli. Zaraz po przyjeździe specjalisty do Twojego mieszkania lub biura wystarczy mu, że wskażesz meble, które chcesz poddać procesowi prania.

  1. Analiza i przygotowanie – pierwszym krokiem, który podejmuje pracownik, jest analiza tkaniny pod kątem materiału oraz stopnia zabrudzenia. Pozwala to dobrać właściwy detergent. Minimalizuje się tym samym ryzyko uszkodzenia tkaniny. Specjalista odsuwa również meble od ściany i jeżeli jest to konieczne, zabezpiecza powierzchnie, które mogłyby ulec ochlapaniu.
  2. Odkurzanie – przed zastosowaniem środków chemicznych konieczne jest dokładne odkurzanie. Usuwa się w ten sposób suche zanieczyszczenia. Odkurzacze wykorzystywane przez profesjonalne firmy charakteryzują się wysoką wydajnością. Nie można pominąć tego kroku, ponieważ zanieczyszczenia o ostrych krawędziach przyspieszają proces przecierania się materiału.
  3. Odplamianie – tego rodzaju działania nie zawsze są konieczne. Jeżeli jednak na powierzchni tkaniny występują jakiekolwiek trudne do usunięcia plamy, to pracownik zastosuje odplamiacz. Jest to preparat, który nanosi się miejscowo, wyłącznie po powierzchni plamy.
  4. Rozprowadzanie detergentu – na całą powierzchnię tapicerki nanosi się środek piorący. Jego zadaniem jest wniknięcie głęboko w strukturę tkaniny. To właśnie tam znajduje się zbity brud, który zostaje rozpuszczony, co ułatwi późniejsze usunięcie go. Preparat wprowadzany jest pomiędzy włókna tkaniny.
  5. Odessanie – przy pomocy specjalnych urządzeń wilgoć i brud zostają odessane. Dzięki temu pozostaje już czysta tapicerka meblowa.

Po zakończonym procesie pranie materiał jest lekko wilgotny. Jest to spowodowane tym, że pranie metodą ekstrakcyjna jest sposobem czyszczenia na mokro. Możesz skrócić czas schnięcia tapicerki poprzez zwiększenie temperatury panującej w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie usługi w okresie wiosenno-letnim.

Zamów pranie wersalki w buirze

Czyszczenie wersalki realizowane przy pomocy specjalistycznego sprzętu pozwala zachować wysoki poziom czystości. Warto zastanowić się nad zamówieniem tej usługi w okresie przedświątecznym. Pozwala to zaoszczędzić bardzo dużo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na ręczne pranie wersalki. Ten czas można znacznie lepiej spożytkować, dla przykładu spędzając ten zaoszczędzony czas wspólnie z rodziną.

Wykwalifikowane firmy oferują usługę, która jest w pełni bezpieczna dla materiału. Dodatkowo wszystkie środki, które zostały wykorzystane podczas pracy, są bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt domowych. Z tego powodu warto, jest powierzyć swoje meble tapicerowane wykwalifikowanym specjalistom, którzy oferują profesjonalny sprzęt, wiedzę oraz doświadczenie.

Zaniedbane meble tapicerowane wydzielają często bardzo nieprzyjemny zapach. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, głównie tym, że tkaniny bardzo intensywnie chłoną zapachy. Usunięcie nieprzyjemnych woni jest bardzo trudne. Dlatego fachowa pomoc jest jedną z najlepszych możliwych opcji. Nowoczesne detergenty zastępują nieprzyjemny zapach świeżością.

Dbanie o higienę wnętrza jest bardzo ważne. Pozwala to poprawić komfort funkcjonowania domowników lub pracowników. Każdy z nas lubi przebywać we wnętrzach, które są czyste oraz pachnące. W takich warunkach pracuje się wydajniej oraz znacznie lepiej odpoczywa. Wysoka higiena to lepsze samopoczucie każdego dnia.

Usługa fachowego czyszczenia wersalki realizowana z dojazdem do Twojego domu lub biura, to oferta dopasowana do potrzeb klienta. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Jeżeli chcesz oszacować koszty takowej usługi, możesz skorzystać z orientacyjnych cenników, które udostępniane są na stronach firm sprzątających. W większości przypadków możesz liczyć na to, że wolne terminy będą już następnego dnia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz