IT i Technologie

Przenośniki w ofercie Janus

Przenośnik to urządzenie transportu bliskiego, przeznaczone do przemieszczania materiałów sypkich lub określonych ładunków, po określonym torze. Jakie rodzaje przenośników znajdziemy w ofercie firmy Janus? Dlaczego warto z niej skorzystać? W jaki sposób wybrać odpowiedni przenośnik? 

Jak wybrać odpowiedni przenośnik?

Poszukując odpowiedniego przenośnika, przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby był to sprzęt profesjonalny oraz spełniający wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Przenośnik musi być również bardzo solidnie wykonany, żeby w żaden sposób nie zagrażał bezpieczeństwu podczas jego użytkowania. Równie ważne jest także dobranie odpowiednich gabarytów oraz prędkości liniowej, co pozwoli na uzyskanie 100% wydajności urządzeń przy zachowaniu najwyższej jakości czynnika transportowanego. Ponadto, dobrze jest również uwagę na energooszczędność przenośnika. Warto pamiętać, że w razie wątpliwości dobrze skorzystać z fachowej porady, która pozwoli nam na zakup przenośnika, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i będzie nieocenioną pomocą podczas pracy.

Przenośniki od Janus –  dlaczego są warte uwagi?

Jedną z najcenniejszych cech firmy Janus jest jej wieloletni doświadczenie. Jest ona obecna na rynku od 1980 roku. Przez te lata wykonała ponad 100.000 zamówień produkcyjnych oraz była wsparciem dla największych koncernów. To właśnie lata doświadczenia sprawiają, że produkty firmy Janus odznaczają się najwyższą jakością. Są one produkowane w Polsce z atestowanych materiałów. Są także poddawane kontroli przez Dział Kontroli Jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego. To bardzo ważne, ponieważ korzystając z oferty firmy Janus masz gwarancję, że kupujesz całkowicie bezpieczny produkt, który perfekcyjnie spełni swoje zadanie. Należy także zaznaczyć, że wybierając przenośniki z oferty firmy Janus, inwestujesz na długi czas. Wysoka jakość i solidne wykonanie sprawiają, że produkty nie będą się psuły, ani ulegały szybkiemu zużyciu. Kolejną ważną cechą jest fakt, że firma Janus wykonuje także przenośniki pod indywidualne zamówienie klienta. Klienci mogą także korzystać z pomocy Biura Technologicznego firmy Janus, które służy radą i pomaga w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań. Przenośniki od firmy Janus to pewny zakup, który zaskoczy Cię swoją jakością. Jakie ich rodzaje znajdziemy w ofercie sklepu?
łańcuchy przenośnikowe

Rodzaje przenośników

Istnieją różne rodzaje przenośników, które działają na różnych zasadach i sprawdzą się idealnie w różnych sytuacjach. Należą do nich:

Przenośniki płytowe oraz siatkowe – mogą być wykorzystywane do transportowania wielu różnorodnych materiałów, a także produktów w przemyśle hutniczym, recyclingowym, papierniczym i wielu innych. Przenośniki te są przeznaczone do przenoszenia dużych ciężarów, ze względu na ich siłę oraz odporność na zużycie,

Przenośniki zgrzebłowe –  posiadają zgrzebła o kształcie projektowanym pod indywidualne zamówienie klienta,

Przenośniki tulejkowe – w ich przypadku na sworzeń nakłada się obrotowo tulejkę hartowaną. Płytki wewnętrzne znajdują się na wcisku na tulejkę, a płytki zewnętrzne na wcisku na sworzeń,

Przenośniki rolkowe – występują w typie B, zgodnym z normą europejską oraz typie A, zgodnym z normą amerykańską. Dzielą się na 1-rzędowe, 2-rzędowe oraz 3-rzędowe;

Przenośniki sworzniowe – dzielące się na łańcuchy typu L (lekkie) oraz typu C (ciężkie), według wartości obciążenia zrywającego.

Wybór odpowiedniego rodzaju przenośnika zależy od tego, w jakim celu będziesz go używać. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz