IT i Technologie

Drukarka laserowa kolorowa do Twojego biura

Każdy wie, że drukarka to urządzenie niezbędne w każdym biurze. Dla wielu osób jest również bardzo przydatna w domu. Jaką drukarkę najlepiej wybrać - laserową, czy atramentową? Drukarki laserowe posiadają wiele zalet i sprawdzą się idealnie w dużych biurach. Dowiedz się, czym charakteryzują się tego rodzaju drukarki i gdzie najlepiej je kupić.

W jaki sposób działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa wykorzystuje w procesie drukowania światło lasera lub diod LED, w celu naelektryzowania bębna światłoczułego w ten sposób, aby naniósł on odpowiednią ilość tonera z zasobnika na drukowaną powierzchnię. Po utrwaleniu w podwyższonej temperaturze utworzy on na papierze wydruk. W przypadku drukarki laserowej do procesu drukowania wykorzystywany jest toner, a jego cząstki rozprowadzane są za pomocą specjalnego wałka. Układ laserowy rysuje stronę, dlatego musi być precyzyjny. Tradycyjny układ laserowy składa się z następujących elementów:
Lasera,
Ruchomego zwierciadła,
Soczewek;
Do lasera trafia mapa bitowa, która opisuje każdą kropkę tworzącą tekst i obraz. Następnie jest on przesyłany w pojedynczych, poziomych liniach. Później wiązka lasera przesuwa się po bębnie, a laser emituje wiązkę w każdym miejscu, w którym ma się znaleźć kropka. W przypadku pustych przestrzeni wiązka zostaje wygaszona. Ze względu na sposób działania drukarek laserowych dzielą się one na dwa rodzaje:
Drukarki monochromatyczne – w których możliwy jest tylko druk czarno-biały
Drukarki kolorowe – w których możliwy jest druk czarno-biały oraz kolorowy. Cena takiej drukarki jest oczywiście dużo wyższa niż monochromatycznej.

Zalety i drukarki laserowej

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać drukarkę laserową. Należą do nich:
Większa wydajność
Niskie koszty eksploatacji
Duża szybkość wydruku
Wysoka jakość i trwałość wydruku
Z powyższego zestawienia wynika, że drukarka laserowa sprawdzi się najlepiej w większych biurach, gdzie dokumenty drukowane są często i w dużych ilościach. Chociaż zapłacimy za nią więcej, będzie ona znacznie bardziej wydajna, dlatego przy dużej eksploatacji taki zakup jest bardziej korzystny. Urządzenie pracuje również szybciej, co w przypadku częstego drukowania w dużych ilościach jest bardzo pożądaną cechą. Warto również wziąć pod uwagę wysoką jakość i trwałość wydruku, które sprawią, że dokumenty będą prezentować się bardziej profesjonalnie i nie ulegną zniszczeniu. 
drukarka laserowa

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Obecnie niektóre urządzenia drukujące posiadają dodatkowe zalety, które mogą ułatwić pracę w biurze. Jest to między innymi mobilność. Czasami drukarki posiadają akumulatory, umożliwiające ich pracę bez podłączenia do prądu. W połączeniu z kompaktowymi rozmiarami, takie drukarki są urządzeniami, które nadają się do używania w dowolnym miejscu. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także drukarka bezprzewodowa. Może ona z łatwością połączyć się z laptopem za pomocą WIFI i drukować bez konieczności użycia kabla USB. Dzięki tym cechom, drukarka laserowa będzie niezwykle wygodna w obsłudze, a Ty będziesz mógł uniknąć niepotrzebnego okablowania domu.

Urządzenia wielofunkcyjne

Warto mieć na uwadze, że producenci udostępniają w swojej ofercie nie tylko zwykłe drukarki jednofunkcyjne, ale również urządzenia wielofunkcyjne. To świetne rozwiązanie zwłaszcza do domów i małych biur, w których zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca. Dodatkowo, często pozwalają one na zaoszczędzenie pieniędzy. Urządzenia te, jak sama nazwa wskazuje, posiadają kilka różnych funkcji. W zależności od rodzaju urządzenia może to być:
Drukowanie,
Skanowanie,
Kserowanie, 
Faks;

Gdzie kupić drukarkę do biura?

Należy pamiętać, że drukarka laserowa to wydatek to urządzenie, które będzie w naszym biurze często i mocno eksploatowane. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z najwyższej jakości, niezawodnego urządzenia. Kupimy je w dobrej hurtowni oferującej sprzęt oraz akcesoria biurowe. Do takich sklepów zaliczamy hurtownię https://sklep.lobos.pl, w której znajdziesz szeroki wybór tego typu oraz różnych innych urządzeń niezbędnych dla Twojego biura.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz