Inne

Populraność programu Gogglebox

zdj. styl.fm

Gogglebox to program rozrywkowy emitowany od kilkunastu już sezonów w stacji TTV. Cieszy się on ogromną popularnością wśród polskich widzów. Cała idea programu jest bardzo prosta i to w tej prostocie tkwi jego siła. Otóż w programie możemy śledzić jak inni Polacy oglądają telewizję i komentują to, co widzą.

Co można obejrzeć w Gogglebox?

Gogglebox to program lekki, przyjemny, naturalny i bardzo wesoły. Biorą w nim udział zwykli Kowalscy, którzy są filmowani bezpośrednio w swoich domach w różnych częściach Polski. Siłą tego programu jest jego autentyczność. Bohaterowie, występują w swoich własnych mieszkaniach, które nie są specjalnie stylizowane na potrzeby programu. Bardzo ważna jest także ogromna różnorodność bohaterów. Znajdziemy wśród nich pary bardzo młode, w średnim wieku i starsze. Są małżeństwa z dziećmi. Jest także para gejowska czy para dwóch koleżanek oraz para dwóch sióstr bliźniaczek. Wiele emocji przysparza także trzech kolegów ze studiów. Wśród bohaterów występowały także osoby innych narodowości mieszkające w Polsce. Bardzo lubiana jest także trójka bohaterów w wieku senioralnym. Osoby te nie mieszkają razem, a jedynie po sąsiedzku oglądają wspólnie telewizję. Takie zwyczaje jeszcze do niedawna obecne były w wielu polskich domach. Wśród najbardziej lubianych znajduje się także duet mama z dorosłym synem Joachimem.

Czytaj więcej o programie TUTAJ

Co możemy obejrzeć na ekranie Gogglebox?

Formuła programu jest tak zaprojektowana by oglądać i komentować ważne wydarzenia, które odbyły się w ostatnim czasie. Jeśli więc niedawno był ważny mecz, odbywały się wybory miss, czy wybory prezydenckie to z pewnością takie treści będą komentowane w Gogglebox. Podobnie rzecz ma się w przypadku festiwali, igrzysk sportowych czy ślubów królewskich. Stałym elementem jest także oglądanie innych programów rozrywkowych w formule reality show. Uczestnicy bardzo często komentują programy randkowe, kulinarne, śniadaniowe czy związane z życiem gwiazd. Uczestnicy bardzo lubią także komentować polskie seriale, w tym paradokumentalne, talent show, teleturnieje i programy informacyjne. W historii programu Gogglebox można było też zobaczyć kilka odcinków specjalnych na przykład z udziałem gwiazd. Był też odcinek z okazji Dnia Dziecka, odcinki świąteczne i primaaprilisowe. Osób występujących w programie na przestrzeni lat było bardzo dużo i wielu z nich udało się zyskać prawdziwą popularność także po programie.

W czym tkwi sukces programu?

Ogromna popularność Gogglebox z pewnością wynika z faktu, że my Polacy uwielbiamy oglądać telewizję i komentować to, co widzimy. Przez lata emisji zdążyliśmy polubić uczestników, którzy zachowują się naturalnie, spontanicznie i dostarczają nam sporą dawkę humoru. To właśnie od nich możemy nauczyć się śmiesznych powiedzonek, które na stałe wchodzą do potocznego języka. Lubimy ich za to, że często są podobni do nas samych i możemy się w nich przeglądać jak w lustrze. Ponadto program ten doskonale pokazuje, jaką mentalność mamy my Polacy. Widać wyraźnie, że wieczorem, gdy jesteśmy po pracy potrafimy się wyluzować, nabrać dystansu i dobrze bawić.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz