Inne

Co to jest hala namiotowa?

​W branży eventowej, logistycznej czy magazynowej coraz częściej pada hasło “hala namiotowa”. O ile kiedyś dominowały konstrukcje murowane, tak XXI wieku przyniósł wiele zmian, nie tylko w technologii, ale też w gustach konsumentów i przedsiębiorców. Hale namiotowe z impetem weszły do świata biznesu i rozrywki i nie ma co się dziwić. Obecne czasy sprzyjają rozwiązaniom uniwersalnym, niewymagającym zobowiązań. W tym artykule zastanowimy się czym właściwie one są i do czego służą. 

Opisując hale namiotowe, przede wszystkim należy oddzielić je od ich poprzedników; hal murowanych, betonowych. Były to rozwiązania kosztowne, wymagające dużych nakładów czasu i finansów. Stałe obiekty to obecnie domena wielkich inwestycji na setki milionów, dlatego pozwolić mogą sobie na nie tylko nieliczni. Stałe obiekty wymagają pozwoleń, czasu i wielkich pieniędzy - co stanowi przeciwieństwo hal namiotowych.

Hale namiotowe spełniają większość cech klasycznych hal murowanych, ale są dużo tańsze w budowie czy wynajmie. Na ich konstrukcję składa się wiele gotowych elementów i segmentów, które na etapie produkcji cynkuje się z użyciem wysokiej temperatury. Hale namiotowe są więc z jednej strony mobilne i gotowe do szybkiego rozłożenia i złożenia, ale z drugiej strony solidne i wytrzymałe. Wbrew panującej opinii hale namiotowe to rozwiązania wieloletnie, a nie tylko tymczasowe i okresowe. 

Modułowa zabudowa hali namiotowej to wielka swoboda dla inwestora. W prosty sposób, bez inwestowania dużych nakładów czasu i pieniędzy, można dodać lub odjąć moduły i odpowiednio powiększyć lub pomniejszyć halę. Tego typu działanie nie jest możliwe w przypadku murowanych konstrukcji - każdorazowo wymaga to pozwoleń, czasu i pieniędzy. Modułowy charakter hali oznacza też dużo większą mobilność dla przedsiębiorcy. Nie jest on bowiem związany z jednym miejscem i jedną budowlą-  halę można modyfikować i przenosić według aktualnych potrzeb i wyzwań biznesowych.

Niewątpliwym atutem hal namiotowych jest też szeroki wachlarz ich zastosowania. To uniwersalne rozwiązanie, które może posłużyć za magazyn na towar, miejsce do składowania maszyn i pojazdów czy nawet warsztat gdzie trzyma się narzędzia. Można powiedzieć, że w tym względzie możliwości są nieograniczone, zwłaszcza że, jak wspomnieliśmy już wcześniej, hale namiotowe to konstrukcje całoroczne. Przydają się zarówno jako konstrukcje tymczasowe (eventy, wydarzenia, imprezy cykliczne), jak i stałe (magazyny, hale produkcyjne).

Namioty Pneumatyczne

Podsumowując: hale namiotowe to nowoczesne obiekty, które nie wymagają od inwestora ogromnych nakładów finansowych i stanowią alternatywę dla klasycznych, murowanych konstrukcji. Sprawdzają się zarówno w cyklicznych, krótkotrwałych przedsięwzięciach, jak i w długoterminowych projektach. Dzięki takim firmom jak www.halenamiotowe.com.pl stają się one coraz łatwiej dostępne, a ich montaż i demontaż dziecinnie szybki i prosty. Hale namiotowe poleca się wszystkim przedsiębiorcom, którzy cenią niezależność, mobilność i minimum formalności. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz