IT i Technologie

Huawei Honor 8

Smartfon Huawei Honor 8 to jeden z najpopularniejszych produktów tej marki ze średniej półki sprzedażowej. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i wyposażenia, zawierającego sporo bardzo użytecznych i funkcjonalnych elementów. Na pewno jednym z atutów tego sprzętu jest aparat fotograficzny.

Dwa obiektywy

Ten smartfon posiada podwójny aparat, choć jego oba obiektywy są praktycznie takie same. Różnice dotyczą tylko rodzaju matryc. Jedna jest kolorowa, a druga monochromatyczna. Takie rozwiązane ma polepszyć precyzję rejestrowania szczegółów, a także zwiększyć jakość wykonywanych zdjęć w porównaniu do poprzednich modeli tego producenta.

Choć jakość wykonywanych tym telefonem zdjęć zarówno przy silniejszym jak i słabszym świetle jest bardzo dobra, to zastosowanie tu dwóch obiektywów wydaje się tylko chwytem marketingowym, mającym zwiększyć sprzedaż urządzenia. Wymiernych korzyści z takiego rozwiązania raczej nie widać. Choćby dlatego, że jakość wykonywanych zdjęć przez wyposażonego w dwie matryce Honora 8, jest na podobnym poziomie jak te, które robią smarfony konkurencyjnych firm w podobnej cenie i posiadające wyłącznie jeden obiektyw.

Dobre nasycenie i balans bieli

Na dobrą jakość zdjęć wykonywanych Honorem 8 składa się przede wszystkim realistyczne nasycenie obrazu odwzorowywanymi kolorami. Skala ich rozpiętości też może zadowalać. Na pewno wykonuje on lepsze zdjęcia niż Huawei P9, choć trzeba przyznać, że w aparacie telefonu
Honor 8 autofocus działa tak samo płynnie jak w P9 i podobnie jak u niego rzadko gubi się w czasie dostrajania. Zaletą zdjęć wykonywanych Honorem 8 w trybie automatycznym jest na pewno celna ekspozycja i odpowiedni dobór balansu bieli. Aparat reaguje bardzo szybko, co przydaje się w czasie fotografowania obiektów w ruchu.

Działanie aparatu smarfona Honor 8 może spodobać się również milośnikom nocnych sesji zdjęciowych. Jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu jest także na dobrym poziomie, na co wpływ na również duży zakres dostępnych trybów fotografowania. Można się nimi „pobawić” i testować w celu uzyskania jeszcze większych efektów Warto tego spróbować, ponieważ rzeczywiście zmiany są widoczne.

Smartfon ten dokładnie dostraja parametry, a aparat robi szczegółowe oraz pozbawione szumów fotografie. Gdy uruchomi się dźwignię spustu, na ekranie widać licznik, który informuje, ile czasu pozostało jeszcze do końca naświetlania. Użytkownik może również wybrać tryb manualny. Jednak, aby wieczorne lub nocne zdjęcia wyszły dobrze, warto pomyśleć o stabilnym podparciu smarfona. Najlepiej użyć do tego celu statywu.

Dobre opinie na portalu

Znaczna cześć użytkowników telefonu Huawei Honor 8 jest z niego zadowolona. Świadczą o tym choćby opinie na portalu mGSM,
71,4 procent wpisów na nim dotyczących funkcjonowania tego telefonu ma pozytywny wydźwięk. Jako główną zaletę tego sprzętu podkreśla się właśnie walory aparatu, który robi w dzień bardzo ostre zdjęcia, a i te nocne są zadowalającej jakości. I to wykonywane w trybie automatycznym.

Tylko 17.1 procent komentarzy na tym samym portalu to opinie negatywne. Warte podkreślenia jest również to, iż wśród 11.4 procent ocen neutralnych, większość uwag dotyczy dość wysokiej ceny smartfona w porównaniu do innych modeli z podobnym wyposażeniem.

http://huaweihonor.pl/testy-i-recenzje/czy-warto-kupic-huawei-honor-8-opinie-i-recenzja-smartfona/vrhe_sqgh

Komentarze (0)

Zostaw komentarz