Inne

Fartuch laboratoryjny

Porządny fartuch laboratoryjny to wizytówka każdego laboranta. Po nim zawsze rozpoznasz osoby związane z pracą medyczną!

Fartuchy robocze

Jak się okazuje fartuchy robocze to jeden z najczęściej kupowanych elementów ubioru roboczego każdej maści. Fartuchy robocze możemy podzielić według zawodu oraz płci, gdyż siłą rzeczy fartuchy męskie różnią się od fartuchów kobiecych – czy to z powodu budowy ciała czy zwyczajnie wielkości. Występują one również w wielu kolorach, które dość często charakteryzują nie tyle sam zawód, co pozycję danej osoby w miejscu pracy.

Fartuchy robocze to zabezpieczenie i jednocześnie sposób na ułatwienie pracy. Dzięki fartuchom roboczym ochronimy nasze ubrania przed skutkami ubocznymi naszej pracy – jednocześnie fartuchy mają za zadanie ułatwić nam pracę, między innymi dzięki wygodnym kieszeniom na drobiazgi lub takim krojem, by nie przeszkadzał w wykonywaniu zajęć.

Fartuchy robocze przydają się w takich pracach jak:

  • praca w piekarni
  • praca w cukierni
  • praca w aptece
  • praca w kwiaciarni
  • praca w branży gastronomicznej

Jak więc widać rozstrzał jest całkiem spory, choć nie da się ukryć, że do najbardziej kojarzonych fartuchów są fartuchy laboratoryjne, podzielone na męskie i żeńskie.

Fartuch laboratoryjny damski

Jeśli chodzi o fartuch laboratoryjny damski, to występuje on w kilku odmianach i kolorach, choć ten skupiony jest wokół klasycznej dla lekarzy bieli. Istnieje jednak też opcja szara, dostępna w wybranych sklepach oferujących fartuchy laboratoryjne.

Zwykle fartuch laboratoryjny damski występuje w rozmiarach od 34 do 54, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego pod swoje gabaryty. Dobrze dobrany fartuch laboratoryjny damski może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem nie tylko w pracy, lecz również w oczach innych, gdyż biel od dawna kojarzy się wielu nie tylko z czystością, lecz i bezpieczeństwem.

Dobra fartuch podstawą czystości i bezpieczeństwa!

Każdy fartuch ma swoje własne zadanie, stąd tak ważne jest dobranie go pod zawód. W zależności od przeznaczenia fartuch roboczy może mieć wiele udogodnień lub wręcz przeciwnie – ich brak. Zastanów się, co jest ci potrzebne w Twojej pracy, zanim zakupisz fartuch, który może ci się nie przydać!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz