Inne

Smartwatch Huawei Watch GT - połączenie jakości i stylu

Huawei Watch GT wydaje się kusić potencjalnych odbiorców przede wszystkim przystępną ceną oraz solidnym czasem pracy na jednym ładowaniu. Okazuje się jednak, że posiada również kilka dodatkowych zalet, których nie powinno się ignorować.

Wygląd

Huawei Watch GT można zaliczyć do tej grupy urządzeń, które już od pierwszej chwili sprawiają wrażenie solidnych. Koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej, producent zapewnia przy tym, że dodatkowo pokryto ja ceramiczną warstwą węglową, dzięki której można liczyć na odporność zarówno na otarcia, jak i zarysowania. Model jest sporych rozmiarów. Warto się z tym liczyć, może się bowiem okazać, że nie będzie pasował do każdego nadgarstka. Także przyciski znajdujące się na jego bocznej, prawej krawędzi można zaliczyć do dość dużych. Można nieco ubolewać, że Huawei nie zdecydował się na manewr polegający na wprowadzeniu do sprzedaży tego samego modelu w dwóch rozmiarach tak, jak robi to choćby Samsung.

Wyświetlacz

Osoby pytane o to, czego spodziewają się po wyświetlaczu w zegarku zwykle nie ukrywają, że nie mają wcale względem niego najwyższych wymagań. Trudno przecież oczekiwać, że ktoś będzie zainteresowany oglądaniem za jego pośrednictwem seriali oraz filmów. Nadal jednak wymaga się, aby obraz był czytelny i przejrzysty i to nie tylko w środku nocy, ale również podczas przejrzystego dnia. I w tym wypadku możemy mieć, na szczęście, pewność, że weszliśmy w posiadanie modelu, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Parametry wyświetlacza mogą zachwycać, wyświetlacz AMOLED sprawdza się jednak znakomicie także w przypadku urządzeń, wobec których mamy większe oczekiwania.

Huawei Watch GY nie jest jednym z tych rozwiązań, które do sprawnego funkcjonowania potrzebowałyby większych podzespołów. Jest to zasługa autorskiego oprogramowania. Działa ono naprawdę sprawnie i wcale nie przeszkadza mu to, że bazuje ono na 128 MB pamięci ROM oraz 16 MB pamięci RAM.

Przegląd najciekawszych funkcji

Huawei zaproponował nam rozwiązanie, które z powodzeniem możemy określić mianem stuprocentowo sportowego. Nie ma tu wszystkich funkcji charakterystycznych dla smart zegarków, możemy jednak liczyć choćby na możliwość zaznajomienia się z powiadomieniami otrzymanymi wprost z telefonu komórkowego. W urządzeniu znalazły się także czujniki, dzięki którym na bieżąco jesteśmy informowani nie tylko o naszej prędkości i liczbie kroków, ale również o pokonanej trasie, naszym pulsie i liczbie spalonych kalorii. Zegarek bazuje na własnym systemie operacyjnym LiteOS. Warto o tym pamiętać skoro korzystanie z niego i pewna doza personalizacji nie będą możliwe bez skorzystania z aplikacji Huawei Health, Jest ona powszechnie dostępna, a jeśli posiadamy telefon Huawei, nie będziemy musieli jej nawet instalować. Właśnie z jej poziomu dokonywane są najważniejsze operacje na czele z wyborem tego, które powiadomienia są dla nas najistotniejsze. Zegarek sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy za jego pośrednictwem dokonywać pomiaru aktywności fizycznej i pod tym względem trudno mieć do niego zastrzeżenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz