Inne

5 powodów, dla których warto zrezygnować z biura na rzecz pracy zdalnej

Kiedy ludzie mówią, że chcą zrezygnować z pracy w biurze na rzecz pracy zdalnej, często jako wyjaśnienie podają dojazd do pracy, chęć uzyskania lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym lub spędzenie większej ilości czasu z rodziną.

Ale są też inne powody poza tymi często cytowanymi, które warto rozważyć, gdy myślisz o opuszczeniu farmy kostek. Oto pięć powodów, dla których warto zrezygnować z pracy w biurze na rzecz pracy zdalnej. Więcej znajdziesz na: https://pracaonline.net

5 powodów, dla których warto zrezygnować z pracy w biurze na rzecz pracy zdalnej

1. Zrób więcej

Ci, którzy pracują w domu są bardziej produktywni - nie mniej niż ich biurowi odpowiednicy. Liczne badania z całego świata wykazały, że praca zdalna zwiększa produktywność i wydajność pracowników, a także ogólną satysfakcję z pracy i życia. Na przykład, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda wykazało, że pełnoetatowi pracownicy zdalni są o 13% bardziej wydajni niż pracownicy tradycyjni.

2. Kontroluj swoje środowisko

Praca w biurze oznacza, że pracujesz w otoczeniu innych ludzi, co oznacza, że jesteś w pobliżu rutynowych zachowań, nawyków i dziwactw innych ludzi.

Możesz usłyszeć każde przychodzące powiadomienie z mediów społecznościowych, wiadomości i e-maili. Często mimowolnie podsłuchujesz służbowe i prywatne rozmowy telefoniczne. I nawet w prywatnym biurze ludzie mogą wpadać niezapowiedziani, aby się pobawić - nie wspominając o tym, że zazwyczaj nie masz kontroli nad ogrzewaniem czy klimatyzacją.

Choć prawdą jest, że w domu jest wiele potencjalnych czynników rozpraszających, masz nad nimi znacznie większą kontrolę niż w biurze. Od braku konieczności słuchania ciągle dzwoniącego telefonu do ustawienia temperatury gdziekolwiek chcesz, bycie pod kontrolą swojego środowiska pracy może pomóc Ci być bardziej produktywnym i wydajnym pracownikiem.

3. Pomoc dla Ziemi

Praca w domu może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Na przykład, pracując w domu tylko dwa dni w tygodniu, zmniejszasz ilość gazów cieplarnianych uwalnianych do atmosfery, niezależnie od tego, czy jedziesz samochodem, autobusem, pociągiem, czy kombinacją tych środków transportu.

laptop

Ale praca zdalna zmniejsza zużycie paliw kopalnych poza dojazdem do pracy. Podczas gdy nieruchomości komercyjne mogą być energooszczędne, nadal zużywają ogromne ilości energii do ogrzewania, chłodzenia i oświetlania nieruchomości, nie wspominając o zasilaniu wszystkich komputerów, drukarek i innych urządzeń biurowych.

Podczas gdy nadal trzeba zrobić wszystkie te rzeczy, gdy pracujesz w domu, używasz ułamek energii, która zajmuje w biurze. Dodatkowo, masz możliwość pracy w pobliżu okna, zamiast w środku pokoju, który wymaga sztucznego światła. Można również wybrać, aby przejść bez papieru i dokonać innych przyjaznych dla środowiska wyborów.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej: Praca online

4. Oszczędzaj pieniądze

Jednym z często pomijanych powodów, dla których warto rzucić pracę w biurze na rzecz pracy zdalnej, jest Twoja dolna linia. Praca w domu może zaoszczędzić do 4000 dolarów rocznie!

Oprócz oszczędności na kosztach dojazdów, praca zdalna pozwala zaoszczędzić pieniądze poprzez:

  • Eliminację potrzeby posiadania "roboczej" garderoby (np. rzeczy typu business casual) i wszystkich związanych z nią kosztów (np. pralnia chemiczna)
  • Zmniejszenie budżetu na żywność, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że będziesz jadł lunch i kolację poza domem
  • Obniżenie podatków dzięki ulgom podatkowym
  • Oszczędność czasu poprzez wyeliminowanie dojazdu, co jest bezcenne


5. Elastyczność

Praca zdalna często wiąże się z wolnością do tworzenia harmonogramu pracy, który działa najlepiej dla Ciebie. Czy najlepiej pracuje Ci się między 7:00 a 10:00 rano? Zaplanuj na ten czas najtrudniejsze rozmowy lub najcięższe zadania. Potrzebujesz przerwy w godzinach popołudniowych, aby odebrać dzieci, wyprowadzić psa lub pójść pobiegać? Nie ma sprawy.

Ta elastyczność planowania daje pracownikom swobodę wykonywania ich najlepszych, kiedy tylko to jest. Ale elastyczność to coś więcej niż tylko Twój harmonogram.

Wolisz pracować, słuchając swojej ulubionej playlisty bez słuchawek w uszach? Możesz ją podkręcić. Chcesz siedzieć na tarasie w promieniach słońca podczas pracy? Proszę bardzo!

Praca w domu daje pracownikom swobodę i elastyczność, aby pracować w sposób, który jest dla nich najlepszy. Więcej na: https://pracaonline.net/chalupnictwo

Komentarze (0)

Zostaw komentarz