15 negatywnych skutków technologii

Wpływ technologii na nasze zdrowie społeczne, umysłowe, fizyczne i środowiskowe może być niszczący, jeśli się nie sprawdzimy. Nie zaprzeczamy korzyściom, jakie uzyskaliśmy dzięki postępom technicznym, ale tak samo jak wszystko umiarkowanie życia jest kluczem. Biorąc pod uwagę szkodliwe aspekty nadużywania elektroniki pomogą uniknąć niepotrzebnych pułapek. Sporządziliśmy także listę materiałów do czytania, która pogłębi się głęboko w ten stosunkowo nowy obszar studiów.

Oto 15 negatywnych efektów technologii może mieć:

1. Izolacja

Izolacja społeczna charakteryzuje się brakiem kontaktu z innymi ludźmi w normalnym życiu codziennym, takim jak miejsce pracy, przyjaciółmi i aktywność społeczna. My izolujemy się chodząc po naszym małym świecie, słuchając naszych iPody lub wpatrując się w ekran najnowszego urządzenia mobilnego, nawet gdy jesteśmy w pobliżu innych osób. Badania wykazały, że osoby izolowane społecznie żyją krótszym życiem.

2. Brak umiejętności społecznych

Wykorzystanie internetowych serwisów społecznościowych powoduje, że natrafiamy twarzą w twarz z dużo mniejszą częstotliwością, czego skutkiem jest brak bardzo potrzebnych umiejętności społecznych. Stracimy możliwość czytania języka ciała i społecznych wskazówek u innych ludzi.

3. Otyłość

OTYŁOŚĆIm więcej czasu spędzasz w grach wideo, rozmawiając z przyjaciółmi online i oglądając śmieszne filmy z kotów w YouTube, wydają mniej czasu na aktywność lub ćwiczenia. Również prawdopodobieństwo bezmyślnego spożywania niezdrowych potraw zwiększa się, gdy ludzie są zahipnotyzowani przez ostatni odcinek Honey Boo Boo.

4. Depresja

Technologia tworzy idealny przepis na depresję z braku kontaktu z ludźmi, przejadania się i braku ćwiczeń. Istnieje powód, że stosowanie leków przeciwdepresyjnych jest coraz większe, a wina nie może być całkowicie zniesiona na firmach farmaceutycznych. Nie wprowadzają ludzi do gabinetu lekarskiego i zmuszają do karmienia ich pigułkami. To nie znaczy, że depresja nie jest prawdziwym problemem, ale niektórzy ludzie potrafią wyleczyć ich depresję, żyjąc zdrowszym stylem życia.

5. Niewłaściwe przyzwyczajenie do snu

Niektóre negatywne skutki technologii mogą być związane z wpływem na zwyczaje snu. Wciągamy się w działania online, które utrzymują nas za późno, a stały strumień informacji może utrudnić wyłączyć nasze mózgi. Ponadto, blask otoczenia z ekranów może wpływać na uwalnianie melatoniny, chemii snu. Utrzymanie technologii z sypialni byłaby bardzo zdrowym nawykiem.

6. Zanieczyszczenie

Wraz z szybko zmieniającym się światem elektroniki i technologii, współczynnik rotacji uaktualnień jest zadziwiający. Ten stały strumień ze starym, nowym i nowym zwiększa poziomy toksyczności w powietrzu i lądu. Odpady elektroniczne nie zawsze są usuwane prawidłowo, powodując śmiertelne chemikalia wnikające w ziemię. Rośliny produkujące elektronikę emitują toksyczne opary w powietrzu. Ponadto nie ma żadnych przepisów dotyczących usuwania osobistych odpadów elektronicznych.

7. Zwiększone Prześladowanie

Wykorzystanie technologii spowodowało wzrost zastraszania i zwiększyło stopień nasilenia. Dzieci nie są już w stanie uciec przed swymi nędzy, gdy tylko osiągną bezpieczeństwo swoich domów. Gniewni przeniknęliZWIĘKSZONE PRZEŚLADOWANIE

bezpieczeństwo domów swoich ofiar poprzez drogi internetowe. Łatwiej jest też zdobyć więcej dzieci zaangażowanych w zastraszanie, ponieważ ludzie częściej mówią rzeczy online, których nie powiedzieliby osobiście. Wzrost liczby cyberprzestępczości doprowadził także do wzrostu samobójstw nastolatków.

8. Brak prywatności

Internet zepsuł świat prywatności. Długie odejście to dni, w których znajduje się numer telefonu nienotowanego na liście, i pozostanie offline, aby chronić Twoje informacje przed wzrokiem. Przy kilku kliknięciach na klawiaturze przeciętna osoba może znaleźć adres i adres osoby. Dla tych z bardziej złowieszczymi intencjami, używanie phishingu, wirusów i włamań do komputerów pomaga znaleźć wszelkie informacje, które chcą uzyskać. Musisz być bardzo ostrożny, wybierając to, co robić online: witryna-darmowe automaty może być godna zaufania i pomogła Ci wygrać duże pieniądze, a niektóre mogą zabrać pieniądze i używać spamu do wiadomości e-mail. Plus ludzie nie mają poczucia prywatności w internecie. Nie myślą dwa razy o tweeting każdym kroku robionym przez nich, bezużytecznie oddając swoją lokalizację w Mapie Google i umieszczając całą ich historię na Facebooku.

9. Wyższy poziom oszustwa

Z drugiej strony, nie mając prywatności, ludzie wykorzystują internet, aby oszukać innych. Większość osób nie wykopywuje się zbyt głęboko podczas wyszukiwania kogoś, kto je sprawdzi. Poprzez utworzenie kilku fałszywych profili ludzie mogą udawać kogokolwiek, kogo chce. Ludzie są „katfished” w serwisach randkowych. Piekło, możesz rozmawiać z kimś z listy najbardziej poszukiwanych FBI i nie zdawać sobie sprawy, dopóki nie zobaczysz ich aresztowanych w wiadomościach.

10. Zmarszczona świadomość rzeczywistości

Korzystanie z internetu jako ucieczki z życia jest bardzo łatwe. W prawdziwym życiu rozmawiasz tylko z kilkoma osobami każdego dnia, nie ma Photoshopa ani awatara, aby odzwierciedlić w lustrze, rachunki muszą być płatne i mówiąc, że rzeczy inteligentne są zmarszczone. Jednak online jesteś freaking rock star! Masz wystarczająco dużo „przyjaciół”, aby utworzyć mały kraj, wyglądasz świetnie na swoich zdjęciach lub masz awatara kickass, a otrzymasz nagrody lub punkty za wymawianie sprytnych rzeczy (więcej, jeśli sprytna rzecz ma również sensowne). Niestety musimy żyć w prawdziwym świecie, czy nam się to podoba, czy nie.

11. Stres

Ciągle „podłączony” i „podłączony” powodują dodatkową warstwę stresu, która nie była obecna przed nadużyciem technologii.

12. iPhone Thumb

Zapalenie ścięgna w kciuku, a.k.a. iPhone Thumb, jest formą powtarzającego się urazu odkształcenia spowodowanego częstym użyciem kciuków do naciśnięcia przycisków na urządzeniach mobilnych. Ten sam uraz może być również uzyskany dzięki graniu zbyt wielu gier wideo.

13. Brak granic społecznych

BRAK GRANIC SPOŁECZNYCHZnacznie podobnie jak ludzie, którzy mają udział w mediach społecznościowych, istnieje coraz większa tendencja do przekraczania granic społecznych. Cyberkamerykanie kogoś lub wysyłanie niezamówionych nagich zdjęć to przykłady rażąco przekraczających granic społecznych.

14. Brak granic seksualnych

Narażenie na treści seksualne najprawdopodobniej nastąpi w znacznie młodszym wieku. Przed Internetem jedyne prawdopodobieństwo, że dziecko było narażone na pornografię było, gdyby ich tata nie ukrywał swojego magazynu Playboy wystarczająco dobrze. No cóż, powiedzmy, że modlisz się, czy Twoje filtry działają, gdy dziecko szuka Shrek’a „Puss and Donkey”.

Sexting jest również zaniepokojony technologią stosowaną w tak młodym wieku. Nie ma wcale w piekle dziewczynki zrobiłoby nagie zdjęcie siebie i wydało to facetowi przed popularnością tekstu. Mimo to, przy użyciu telefonu, aby szybko rzucić szybkie tempo i przesłać wiadomość do swojego chłopaka, nie wydaje się, że to nic wielkiego. Jeśli nie wydrukujesz obrazu i oddasz go facetowi, nie powinieneś go tekstowy. A faceci – dziewczyny nie chcą zdjęcia swojego penisa. Więc przestań je wysyłać.

15. Brak Obligacji Socjalnych

Stworzenie trwałego związku z innymi osobami wymaga interakcji twarzą w twarz. Im bardziej izolujemy się z technologiami, tym mniej form będziemy tworzyć. Oczekuje się, że ludzie będą robić więcej pracy w domu, co zabierze czasu, które spędzają z rodzinami. Ponadto młodsi ludzie wolą komunikować się online i twarzą w twarz. Gdy ludzie są w tym samym pomieszczeniu i komunikują się za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub komunikatorów internetowych, zamiast rozmawiać ze sobą, jest problem.